Okamžitá pomoc pro Váš bazén

I Když se staráte o Váš bazén opravdu poctivě a pravidelně, tak se může stát, že potřebujete okamžitě navýšit koncentraci aktivního chloru ve vodě. Pokud máte po ruce přípravek chlor šok, tak se nemusíte vůbec ničeho obávat. Jde o přípravek, který je přímo určen pro tak zvanou šokovou terapii bazénové vody a opravdu okamžitě navýší koncentraci aktivního chloru ve vodě. Jak jistě dobře víte, všechny tabletové přípravky, které používáte k údržbě bazénové vody jsou pomalu rozpustné, aby uvolňovaly aktivní látky do vody postupně, ale přípravek chlor šok jedná opravdu okamžitě.

nohy u bazénu

Při péči o bazén provádíte každý týden pravidelnou kontrolu za pomocí testeru, abyste zjistili, v jakých hodnotách se nachází nejen obsah dezinfekčních látek, ale také PH vody. Jakmile zjistíte nedostatky, okamžitě je odstraníte. Ovšem při větším používání bazénu či při velkých vedrech, se může stát, že dezinfekční látky rychleji mizí z vody a rychleji se pak množí i bakterie. V takových případech je dobré provádět kontrolu i častěji, abyste předešli právě problému s nedostatkem aktivních dezinfekčních látek a pokud už náhodou tato situace nastane, tak mějte na paměti, že musíte mít po ruce vždy přípravek chlor šok pro okamžitou nápravu.

kruh na vodě

Každopádně před začátkem koupací sezóny se předzásobte vším potřebným pro údržbu bazénové vody, a to jak všemi potřebnými přípravky – tabletami, přípravkem pro srovnání PH, změkčovačem, přípravkem proti řasám a tak dále, ale také potřebnými pomocníky z řad bazénového příslušenství, jako je kvalitní plovák, síťka, bazénový vysavač či třeba krycí plachta, abyste pak byly na všechno připraveni, protože kdo je připraven, není překvapen. A pokud budete mít po ruce všechno potřebné, můžete si pak bez problémů či dalších starostí jen užívat vodních radovánek, plavání, cákání a tak dále po celé léto.