Bankovní nebo nebankovní úvěr?

Nebankovní úvěry si po dlouhá léta držely pověst coby nevýhodných a mnohdy předražených úvěrových produktů, kterým bylo dobré se vyhnout velkým obloukem. Dnes se staly pro řadu lidí poslední záchranou stanicí na cestě před krachem. Rychlost sjednání, příznivé podmínky a absence tolik nenáviděné byrokracie hrají nebankovním půjčkám do karet. Nebankovní půjčku mnohdy sjednáte rychleji, snadněji a bez zbytečného papírování.

sloupečky mincí

Bankovní půjčku asi není zapotřebí složitě představovat, je produktem většiny bank a podle nejnovějších statistik s ní má zkušenost každý druhý Čech. I bankovní půjčka však nemusí být vždy tak výhodná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Využijete jí hlavně v případech, kdy potřebujete větší obnos peněz, a nevadí vám delší schvalovací proces.

V případě, kdy se doslova ze dne na den dostanete do tíživé finanční situace a potřebujete peníze co nejrychleji, v bance neobstojíte. Složitá byrokracie, papírování, dlouhý schvalovací proces s nejasným výsledkem. Vyřízení se v některých případech protáhne na několik týdnů a je tedy dobré se obrnit jistou dávkou trpělivosti. Je ale potřeba podotknout, že mnoho bankovních klientů stále považuje banky jako subjekty s největší důvěryhodností.

peníze na uzdě

Nebankovní půjčka je velmi specifický produkt, který v současnosti nabízí řada společností v nebankovním sektoru. Ty se specializují převážně na tzv. rychlé půjčky, které pomohou žadateli překlenout dobu do další výplaty nebo zafinancovat nečekané výdaje v domácnosti.

Některé nebankovní subjekty navíc do svého portfolia zařazují i americké hypotéky, které ještě donedávna byly doménou pouze bankovních domů. Je potřeba vypíchnout nebankovní hypotéku bez registru, která cílí právě na žadatele, kterým banky z nějakého důvodu odmítly půjčit. Prostřednictvím nebankovní hypotéky si tak snadno můžete splnit sen o vlastním bydlení.