I nebankovní půjčka je půjčka

Když si člověk potřebuje půjčit peníze, aby v daném okamžiku obstál navzdory své finanční tísni, má zdánlivě více než dostatek možností, pro něž se může rozhodnout. Půjček se kolem nás nabízí dost a dost, banky najdeme nejednou pomalu na každém rohu a člověk by tak lehce dospěl k přesvědčení, že není nic jednoduššího, než si o půjčku zažádat, dostat ji a využít.

Jenže chyba lávky. I když je tu nabídek půjček dost a dost, ne vždy na některou z nich žadatel dosáhne. Vesměs se tu požaduje splnění tolika různých povinností, že jim prostě člověk v nesnázích nedokáže vyhovět a má tudíž smůlu. Možná to znáte – úředníci v bankách požadují doložení vysokých žadatelových příjmů, chtějí výlučně takové žadatele, kteří mají dokonale vypadající registry dlužníků, kterým nehrozí exekuce nebo jiné komplikace… A kdo z těch, kdo mají právě hluboko do kapsy, v těchto ohledech dokáže spolehlivě uspokojit vysoké na něj kladené nároky? Pomalu nikdo.

eura centy

A aby si i ti, kdo nejsou ani trochu dokonalí, přišli na své, jsou tu pro ně k dispozici i nebankovní půjčky, jež se vyznačují daleko větší flexibilitou a ochotou najít nějaké to oboustranně výhodné řešení. Čehož dokonalým příkladem je třeba nebankovní hypotéka.

mince eura

U právě zmíněné nebankovní hypotéky totiž poměrně snadno uspějí i ti, kdo by byli v bance odmítnuti. A to z vlastně docela jednoduchého důvodu. Ten, kdo si zažádá o takovou hypotéku, totiž musí – jak je u hypoték pravidlem – dát do zástavy svoji nemovitost, jíž ručí za to, že všechno splatí tak, jak má. A když nebankovní společnost takovou záruku dostane, hned se s ní dá mluvit, hned je svolná vyhovět podané žádosti. A to za podmínek, jež uspokojí žadatele stejně jako finanční instituci.

A proto by se právě sem měli obracet ti, kdo nejsou v záviděníhodné finanční situaci. Protože ty jinde odmítnou, ale tady jistě ne. Tady stačí málo k tomu, aby si člověk přišel na své.