Jakou stavebnici pro dítě zvolit a podle čeho vybírat? Možností je spousta!

Děti stavebnice zbožňují. Víte, ale jak vybrat správnou stavebnici pro dítě a podle čeho se v obchodech orientovat? Není totiž stavebnice jako stavebnice.

Jakou stavebnici pro dítě zvolit a podle čeho vybírat? Možností je spousta!

Děti stavebnice doslova zbožňují, kluci i děvčata si rády díky nim tvoří své vlastní světy, staví domečky nebo stáje pro zvířata a samozřejmě mnohem více. Stavebnice jsou ideální hračky, protože dětem přináší nejen zábavu a vyžití, ale hodně je i naučí. Těm nejmenším dávají poznat základní motorické funkce, naučí je barvy i tvary, existuje totiž obrovské množství nejrůznějších druhů stavebnic. A jak je tedy vybírat?

pexels-photo-7123069

Ať si to postaví!

Děti rády tráví svůj čas na počítači a hrají tam hry, ale není nad to, hrát si se skutečnými hračkami a na stavebnicích je skvělé, že dítě okamžitě vidí za sebou výsledky, navíc kdykoliv může své dílo upravit nebo vylepšit. Nejlepší jsou stavebnice takové, které se dají skládat doslova do nekonečna na tisíce způsobů, to dítě nikdy neomrzí. Skvělé jsou ale i tematické stavebnice, kdy má dítě postavit něco dle dané předlohy, tyto typy stavebnic jsou ale určeny již pro starší děti.

Určitě vybírejte stavebnice podle věku, vždy se dají sehnat stavebnice určené pro ty nejmenší děti od jednoho roku i stavebnice určené pro děti školního věku. Čím větší kousky skládačky, tím je stavebnice určená pro menší děti a naopak drobné kousky stavebnic jsou určeny pro děti starší. S malými kousky by se totiž malým dětičkám hodně špatně pracovalo. Kromě doporučeného věku dítěte, který bývá u stavebnic vždy uveden, vybírejte i podle toho, co vaše dítě baví a zajímá. Dnes totiž lze vybírat i ze speciálních tematických stavebnic, kdy si dítě může postavit třeba kousek scény ze svého oblíbeného filmu, může si postavit pohádkovou chaloupku, železnici nebo cokoliv, co je inspirováno jeho oblíbenou pohádkou, jako například mega bloks mašinka Tomáš Masinka-tomas.cz.

pexels-photo-4887210

Význam stavebnic pro dítě

Děti se díky tomu, že jsou stavebnice tak víceúčelové mohou hodně naučit. Díky samostatnému tvoření a stavění se učí být kreativní a rozvíjí si motorické funkce, děti se ale také mohou naučit být trpělivými a hlavně budou mít na konci neskutečně dobrý pocit z odvedené práce, své výsledky prostě ihned uvidí, jsou viditelné a hmatatelné a to u žádné počítačové hry není. Stavebnice jsou vhodným typem hračky už pro ty nejmenší, kdy jsou vhodné velké dřevěné stavebnice a stejně tak potěší velké děti, klidně i ty školou povinné.

Možná, že i vy si rádi něco se svými dětmi postavíte.