Nezařazené

Lovec jménem Anglický Špringršpaněl


Jak už název napovídá je to plemeno, které bylo vyšlechtěno v Anglii a u nás ho chovají především myslivci, kterým tento chlupáč pomáhá při honu. Jeho povahu charakterizuje- inteligence, sebevědomí, pozornost a akčnost. I přes to jak je krásný, patří k plemenům málo chovaným. V dospělosti dorůstá až 50 centimetrů a váhově se pohybuje mezi 20 až 25 kilogramy, dožívá se 12 až 15 let. Srst má dlouhou a hladkou, je potřeba ji alespoň jednou za týden pročesat a zbavit jí tak přebytečných chlupů a nečistot. Zvláštní péči je nutné věnovat srsti kolem uší, pravidelně ji vyčesávat, stříhat a kontrolovat čistotu uší, které jsou náchylné k zánětům. Jako většina loveckých psů i špringršpaněl se často potýká s onemocněním očí a kyčelních kloubů.

anglický špringršpaněl


Špringršpaněl je nejen výborný lovecký pes, ale také si dobře ohlídá svoje obydlí. Na každého kdo se objeví u vašeho plotu, vás spolehlivě upozorní svým silným štěkotem, neprojevuje tím agresivitu, jen si hlídá svoje teritorium. Pozor dávejte na otevřenou branku nebo díru v plotě, jelikož je zvědavý, rád prozkoumává své okolí. K ostatním psům je docela snášenlivý, pokud ho ten druhý pes nenapadne. Jak jsme už zmínili, špringršpaněl je pes pro, kterého je lovení a stopování zvěře celým jeho životem.
běžící anglický špringršpaněl


Je rád neustále v akci a zaručeně je i skvělým společníkem svého pána. Nerad bývá sám, potřebuje neustálý kontakt s člověkem a naopak rád cestuje v autě, protože ví, že v cíli cesty na něj čeká dobrodružství. V dospělosti se s ním nudit nebudete je hravý, učenlivý a povely dodržuje do puntíku. Celoročně může být venku v kotci s výběhem ( při větším mrazu by měl mít přístup do domu, kde se může ohřát), potřebuje však každodenní dlouhé procházky při, kterých vydá veškerou svoji energii, pokud by se nudil, může okusovat různé věci.


Na první pohled vám určitě připomíná kokršpaněla a je to tak, mají stejný původ, ale před více než stoletím byla obě tato plemena definitivně rozdělena.