Nezařazené

Jak mít v kanceláři pořádek?


Úředníci rozhodují tu více a tu méně o tom, jak bude fungovat celá společnost, mají tu větší a tu menší vliv na životy lidí. Když je takový úředník schopný a zákony a předpisy, které jeho činnost regulují, dokonalé, je radost mít s tímto co do činění a každý si může být jist tím, že se mu bude dařit dobře. Tedy tak dobře, nakolik je to jenom možné.
Kdyby však byl onen o nás rozhodující ouřada nějaký lempl, flink nebo něco podobného, je nasnadě, že by dokázal napáchat klidně i nemalé škody. Namátkou vzpomeňme třeba kauzu, jež dodnes nebyla uspokojivě vyřešena – a to případ katastrálních úřadů, které mohou i na základě zfalšované plné moci převést něčí nemovitost na někoho úplně cizího a člověk tak může jednoho dne zjistit, že mu jeho byt či dům vůbec nepatří. A musí se soudit, ovšem logicky s nejistým výsledkem.
část kartotéky

Ovšem i svědomitý úředník může občas udělat chybu, a to třeba i jenom proto, že nemá pro svoji práci ideální podmínky. Že mu dejme tomu chybí nějaká ta vhodná kartotéka.
Protože i pro nejpečlivějšího úředníka platí, že . Že jen kartotéka může být zárukou pořádku a přehlednosti ve vyřizovaných či uložených dokumentech.
otevřené šuplíky

Třeba taková kovová kartotéka nezabere příliš místa a přitom je díky ní vždy všechno po ruce. Dokážete si představit třeba ordinaci lékaře, jenž by neměl karty pacientů právě v této? Těžko, že?
Do takové kovové kartotéky se spisy ukládají jedna báseň a stejně lehce se z jejích zásuvek i vyjímají. Respektive také nevyjímají, protože tyto kartotéky lze jedním jediným pohybem i celé uzamknout a nepovolaná osoba tak má smůlu. Což je ocenitelné i právě ve chvíli, kdy jsou uvnitř uloženy cenné nebo nějakým způsobem důvěrné informace.
Dobývat se do takové uzamčené z kovu svařené kartotéky není pro nevítaného vetřelce ničím jednoduchým. Ovšem právoplatný uživatel takové kartotéky to s ní má naopak snadné, alespoň co se tedy i její údržby a čistoty týká.
A proto si tu může vybrat každý svůj ideál.
1) podle rozměrů
2) podle počtu řad
3) podle počtu zásuvek
4) podle formátu dokumentů, jež v ní mají být skladovány
5) podle barvy
A protože je většina podobných kartoték na skladě, lze je mít i velmi rychle. A to dokonce i se sedmiletou zárukou.