K čemu všemu slouží bazénová hadice

K létu neodmyslitelně patří bazén. Asi není třeba říkat, jak osvěžující je ponořit se v horkém letním dni do chladivé vody. Ocení to zvláště děti, pro které je zároveň prakticky nevyčerpatelným zdrojem zábavy.

Kdo však má vlastní bazén na zahradě, ví, že jeho vlastnictví https://slovnik.seznam.cz/en-cz/%3Fq%3Dvlastnictv%25C3%25AD neznamená jen zábavu a ochlazení, ale také práci, tedy pokud chceme, aby voda vydržela průzračně čistá po celou sezónu. Je třeba bojovat jak s nálety hmyzu, listí, okvětních plátků a dalších nečistot, které do vody napadají, tak s mikroskopickými nepřáteli, jako jsou řasy a sinice.

bazen6

K tomuto účelu používáme řadu manuálních i chemických pomocníků. Některé používáme jen občas a lze je úplně vynechat, bez jiných se vůbec neobejdeme. K tomuto druhému typu patří například bazénová hadice.

Ty mají mnoho funkcí. Jedná se o zařízení, které používáme po celý rok. Na jaře nám slouží k tomu, abychom bazén napustili. Zde sice používáme klasický typ, kterým obvykle zaléváme zahradu, avšak není důvod, proč zde nevyužít i specializovaný typ. Zvláště když má jeho použití své výhody.

bazen9

Jednou z nich je fakt, že má obvykle větší průměr. To znamená, že jí proteče větší objem vody a tím pádem se bazén i rychleji napustí. A čím dříve je napuštěn, tím dříve jej můžeme začít používat. Tuto výhodu oceníte zvláště v případě, že zrovna ten váš má velké rozměry. Pokud používáte pouze malý nafukovací dětský typ, pak by tato investice byla zbytečná.

Ovšem toto není jediné využití, které hadice má. Aby totiž vydržel čistý a dalo se v něm koupat po celou sezónu, je potřeba použít filtrační zařízení. A k tomu je nutné do něj vodu nějakým způsobem přivést. Obvykle se k tomuto účelu používá čerpadlo, avšak aby se voda dostala, kam má, musí mít kudy proudit. A zde má opět využití hadice.

Jak je vidět, jedná se o zařízení, které má rozhodně místo u každého bazénu. Proto pokud ji ještě nevlastníte, měli byste to rychle změnit. Věřte, že nebudete litovat.