V čem se liší řízení vozu z půjčovny dodávek Praha od osobního auta

Vypůjčit si dodávku pro cestování nebo převážení věcí v rámci stěhování není nic obtížného. Složíte kauci, podepíšete smlouvu (po přečtení a odsouhlasení smluvních podmínek!), a je vaše. Zásadní moment, aneb chvíle pravdy nastává v okamžiku, kdy usednete za volant.

prázdná silnice

Jak si porozumět s dodávkou na sedadle řidiče

Upevnění předmětů – jízda s prázdnou dodávkou z půjčovny směrem k vašemu bydlišti se zdá snadná, neboť je vozidlo prázdné. Po jeho naložení se však změní jízdní vlastnosti, což se projeví hlavně za deště nebo v zimním období na kluzkém povrchu. Zvláště nebezpečné jsou zatáčky, protože má vozidlo náhon na přední nápravu, a čím těžší „zadek“, tím větší problémy se smykem v důsledku setrvačné síly. Poměrně častým problémem jsou špatně zajištěné věci uvnitř vozu proti pohybu, jednak mohou někoho zranit, ale hlavně poškodit interiér. Nač tedy zbytečně platit značnou škodu, která může jít i do desítek tisíc korun, když stačí použít vázací kurty, popruhy, provaz, bublinkovou fólii, papírový karton a další podobné pomůcky?

zasněžené město

Sníh, déšť, vítr – v předchozím odstavci jsme naznačili zhoršené povětrnostní podmínky, počítejte raději s tou horší variantou, kdy vás v den D namísto slunečních paprsků a suché silnice zastihne sněhová vánice, silný boční vítr a prudká změna počasí s deštěm při přechodu studené fronty. Buďte připraveni na to, že bude obtížnější řídit dodávku s běžícími stěrači, mlžícími se okny a zhoršenou viditelností.

Brzdná dráha – „raději pomaleji a v poklidu, než rychle a zbrkle“, tímto pravidlem se řiďte pokaždé, kdykoli usedáte za volant vozu z půjčovny dodávek Praha. Dodržujte delší odstup za vozidlem před vámi, ve hře je setrvačná síla a ta prodlužuje brzdnou dráhu až několikanásobně. Zapomeňte také na styl „brzda – plyn“, poslouchejte otáčky a běh motoru, využívejte jeho brzdnou sílu k plynulé jízdě a pedál s brzdou sešlapujte co nejméně.