Jaký typ vysavače vybrat?

Při rozhodování, jaký typ vysavače si pořídit, je určující velikost podlahové plochy, kterou budete tímto způsobem uklízet. A rovněž povrch, který v novém bydlení převládá. To rozhodne, jestli si zvolíte vysavač určený pro suché sání. Či ty, které mají nástavbu pro mokré čištění podlahové plochy. Což se dá využít i na udržování čalouněného nábytku.

Klasické vysavače patří stále mezi ty nejoblíbenější. Jsou výkonné a řada nových funkcí usnadňuje vysávání. Bývají vybaveny praktickou funkcí pro automatické navíjení kabelu, což usnadňuje jeho přenos či uskladnění. Novější typy jsou vybaveny malým displejem, který indikuje plný sáček a nevyžaduje neustálou kontrolu. 

koberec1

Tyčové vysavače jsou oblíbené pro svoji lehkost a skladnost. Což přivítají všichni majitelé menších bytů. Jejich typický protáhlý tvar umožňuje po dokončení práce ustavení i bez opory. Napájeny bývají jak ze sítě, tak i akumulátorem. Což umožňuje vysávání i v odlehlejších částech bytu. Bez omezení vzdálenosti od zásuvky.

Ruční vysavače mají sice nižší výkon, ale pokud se nechystáte vysávat velké plochy, určitě vám poslouží. Všechny varianty fungují s akumulátorem, tudíž je můžete použít i k čištění auta. Rovněž je oceníte při luxování těžce dostupných ploch pod sedací soupravou či k jejich očistě. Nejprodávanějším typem je tzv. 2v1. Je to kombinace ručního a tyčového vysavače. Stačí jen zasadit tu základní ruční část do tyčového nástavce. A funkčnost se rozšíří i na větší plochy.

dívka na koberci

Robotické vysavače se, i přes svou vyšší pořizovací cenu, stávají čím dál vyhledávanějšími přístroji v našich domácnostech. Ty nejnovější modely si dokonce dovedou zapamatovat velikost a tvar jednotlivých místností. A samy si nastavit program. Tichým provozem neruší a některé zvládají kromě vysávání i mopování.

Ať už se rozhodnete pro vysavač klasický, tyčový, ruční či robotický, přejeme, ať vám splní vaši představu. Ať máte ve svém novém bydlení uklizeno, aniž by vás to stálo mnoho úsilí a času.