Nezařazené

Zaměstnání, kde dostáváte málo peněz

Podle statistik činí průměrná mzda v České republice necelých 30 000 korun. Většina zaměstnanců však bere peněz o mnoho méně a v mnoha případech lze platy označit za výrazně nižší. Než se pracovník rozhodne pro odchod ze svého stávajícího místa, je vhodné zjistit, zda nemůže dostat přidáno.
pracovní jednání
Změna pracovního místa

– Promluvte si nejdříve s nadřízeným, jestli by se nenašli možnosti pro zvýšení vašeho platu. Pokud ne začněte hledat jinde.
– První podmínkou pro zdárné hledání nového pracovního místa je pečlivě napsaný životopis, který o vás mnohé napoví.
– Zájemci o práci se mohou při hledání nové práce za více peněz porozhlédnout po internetových pracovních portálech nabízející volné pozice, poptat se přímo v personálních agenturách nebo se poradit s přáteli a známými, jestli o něčem nevědí. Poslední možnost, je tou možností, která velice dobře funguje a je v mnoha případech nejúčinnější.
– U výrazně výhodnějších pracovních nabídek nelze vyloučit a počítat například s nutností dojíždění nebo i přestěhování.
– Při průzkumu trhu po pracovních nabídkách se také podívejte na zajímavé společnosti ve vašem okolí a zkuste je oslovit.
– Pro mnoho lidí je však změna zaměstnání něčím hodně neobvyklým a mnohdy i stresující a mají z nového působiště velké obavy.
– Přesto je dobré nebát se a využít současnou situaci a zkusit si najít lépe placenou práci.
– Zatímco dříve lidé vnímali kladně, když někdo zůstal věrný jedné práci půlku svého života nebo ještě déle, dnes již to tak úplně neplatí. Měnit práci po třech či pěti letech není dnes již nic neobvyklého.
– Na druhou stranu není vhodné měnit práci každý rok. Takový přístup nemají zaměstnavatelé většinou rádi, protože budí obavy, že jim zaškolený pracovník brzy uteče jinam.
skok za prací
Pokud tedy hledáte nové, lépe placené místo, zvažte všechna pro a proti, vaše schopnosti a možnosti a také vaší ochotu se přizpůsobit.