Vlastní autodílna v očích zákona

Patříte mezi opravdové nadšence do motorových vozidel a neustále na svém vozidle něco spravujete a vylepšujete? V takovém případě je možná nasnadě položit si otázku, zda není ta správná chvíle na pořízení vlastního autoservisu. Vůbec přitom nezáleží, zda se chcete opravě aut věnovat na plný úvazek nebo si servisem pouze krátit volné chvilky. Vlastní autoservis však podléhá zákonu stejně jako jakákoliv jiná živnost a tuto skutečnost není dobré podcenit. Co tedy o domácí autodílně říká zákon, jaké vybavení je zapotřebí pořídit a jak udržet krok s konkurencí?

šikovný automechanik

Zákon nemyslí pouze na samotného provozovatele autoservisu, ale i na prostory, ve kterých bude servis automobilů probíhat. Objekt by měl být v dostatečné vzdálenosti od obytných a kancelářských budov, neboť potencionální hluk a zápach by pro mnohé mohl být trnem v oku. Objekt nebo část objektu, kde bude autoservis umístěn, by měl být schválen dle platného stavebního zákona za účelem, za kterým bude následně využíván. To zabezpečí, že budou splněny veškeré technické, hygienické a bezpečnostní normy. V neposlední řadě musí být autoservis vhodně označen.

V posledních letech je hojně skloňován pojem ekologie a jinak tomu samozřejmě není ani v případě automobilového průmyslu. Myslete na životní prostředí jak při samotné realizaci, tak i následném provozu. Uvidíte, že tím získáte řadu plusových bodů u svých zákazníků. Konkurence v tomto oboru nikdy nespí a je proto dobré něčím vynikat a vybudovat si slušná náskok před ostatními autoservisy v okolí.

ruční nářadí

Vybavení už zákon nijak blíže nespecifikuje, je tedy vždy na finančních možnostech a preferencích vedoucího autoservisu. Jistě není zapotřebí představovat ruční nářadí, zvedáky, náhradní díly vyvažovačky, protahovací trn, olejové hospodářství a další podobné vychytávky, které těžkou manuální práci v autoservisu v mnohém ulehčí.