Nezařazené

Světlo budoucnosti

Šetření energie už není pouze módní trend, ale nevyhnutelnost. Proto byl zakázán prodej klasických žárovek. Budoucnost patří LED žárovkám. Co je to ve zkratce LED technologie? Tato zkratka vznikla z anglického Light Emitting Diode. Tedy ve volném překladu dioda vyzařující světlo. Tyto žárovky přinášejí pro svého uživatele mnoho výhod. Nejen šetříte energií, a tedy mají nízkou spotřebu, ale také dlouhou životnost, nízkou teplotu, okamžitý start a také vysokou odolnost. Proto se staly tyto žárovky efektivním osvětlením budoucnosti. Proto nebojte se do těchto žárovek investovat. Díky dlouhé životnosti se Vám investice vrátí několikrát.

úsporná žárovka

Jak vybrat správně osvětlení?

Výběru osvětlení se neklade velký důraz. A to je právě velmi špatně. Vybrat totiž správné osvětlení je celkem složitý úkol. Ať už třeba z hlediska toho, že v domě do každé místnosti se hodí jiné osvětlení. Výběr osvětlení je veliký.
oranžové světlo
Jak tedy správně osvětlení vybrat? Osvětlení by mělo být nejen úsporné a moderní, ale také originální a hlavně praktické. Základem správně osvětlené místnosti je centrální světlo. Centrální světlo by mělo ladit s celou místnosti, v které se bude nacházet. Obecně se vychází z toho, že čím vyšší je strop tím toto světlo může být masivnější a rozsáhlejší. Pokud máte nižší strop, doporučují se stojací lampy. Tím tuto místnost opticky prodloužíte. Samozřejmě základ v osvětlení, který doma máme snad všichni, jsou stolní lampy. Pokud se jedná o lampu na pracovní stůl, je dobré volit zářivější odstín světla. Velmi populární jsou bodové světla. Můžete je teoreticky umístit kdekoliv. I když jsou zmíněné světla klasikou v domech a nutností, nemusí být vůbec klasického vzhledu. Nebojte se experimentovat a osvětlení si pořídit v neobvyklých tvarech, barvách nebo materiálech. Funkčnost světla by ovšem neměla ustoupit do pozadí.