Nezařazené

Ruční práce vhodné pro každého

Jsou ruční práce, které jsou náročné na šikovnost a manuální zručnost. Třeba pletení a vyšívání. Pak jsou ale i méně náročné práce, které zvládne skoro každý z nás, chce to jen naučit se techniku a máte skoro hotovo. Samozřejmě na všechny ruční práce potřebujete mít trochu naučenou jemnou motoriku, avšak nemusí být nijak dokonalá.
hlava ovce
Plstění
Plstění je stará metoda, při které se vytváří různé dekorace a doplňky za pomocí plstění ovčí vlny. Využívá se vlastností vlny, která plstnatí (proplétají se vlákna) a stává se tak pevným materiálem, který drží tvar. Hodí se pro tvorbu různých dekorací a doplňků do domácnosti. Potřebujete jen barevné či přírodní ovčí rouno a jehlu, která je pro tuto techniku určená. Hodit se vám bude také molitan, který použijete jako měkkou podložku pod plstící jehlu, která ji zachytí, aby se nezlomila.
historický šicí stroj
Tvoření ze dřeva
Nejste šikovná švadlenka a rozumíte si spíše s kladivem a vrtačkou? Pak se nebojte pustit se do tvoření ze dřeva. Komponenty nebývají tak drobné, jako třeba u vyšívání. Můžete se věnovat také renovaci starého nábytku, nebo třeba tvorbě dětských hraček ze staršího materiálu. Na tvoření ze dřeva budete sice potřebovat trochu více materiálu a pomocného nářadí, avšak určitě se vám to vyplatí. Navíc budete mít určitě mnohem víc možností jak naložit se svým volným časem, práce se dřevem zabere času spoustu!
Šití
Šití již potřebuje nějakou manuální zručnost, avšak jakmile se naučíte pracovat se šicím strojem, tak budete za vodou. Výhodou navíc je, že na práci se strojem se pořádají kurzy, kde vás to zručné švadleny naučí. A poté se můžete pustit do vlastní práce. Možností máte opravdu hodně, začít můžete u šití drobností, jako jsou chňapky a podobně, posléze si můžete šít oblečení klidně na sebe, nebo na děti. Chce to jenom trochu cviku http://www.f-sport.cz/cviky.php a nebát se do toho pustit s nadšením a beze strachu.