Nezařazené

POJĎTE S NÁMI DO ZOO


Pokud jako my milujete zvířata, zajímáte se o jejich život, chcete se jen podívat a užít si pěkný výlet či toužíte zvířatům pomoci, navštivte některou z našich překrásných větších či menších zoologických zahrad, kterých máme v naší zemi opravdu mnoho. Vybrali jsme pro vás ty nejoblíbenější z nich.
šimpanz s větví
ZOO Zlín
Tato nádherná zoologická zahrada v krásném přírodním prostředí se zámkem Lešná ve svém nitru, je jedna z nejoblíbenějších u nás. Najdete zde velmi reálně upravené expozice, jako jsou Afrika, Asie, Austrálie a Amerika se spoustou vzácných živočišných druhů. Asi nejoblíbenější atrakcí poslední doby je zbrusu nové akvárium s rejnoky, na které si sami můžete sáhnout a dokonce je nakrmit.

ZOO Praha
Tato ZOO sídlí v městské části Praha Troja, je tedy v centru a tudíž snadno přístupná. Mezi klasicky oblíbené atrakce patří údolí slonů, pavilon lemurů, hrochů, velkých želv, šelem a plazů, tučňáků a mezi nejoblíbenější snad pavilón goril s proslulým samcem Richardem (který letos oslavil své 25. narozeniny) a jeho rodinou.

ZOO Olomouc
V zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce najdete spoustu pavilónů a výběhů, které vám jistě učarují svým krásným prostředím. Savci, ptáci, plazi, primáti, lichokopytníci, sudokopytníci a hlodavci vás zde čekají v hojném počtu. Tato ZOO je jedinou v ČR, která má ve svém areálu kovovou vyhlídkovou věž.
sedící surikata
ZOO Ostrava
Na rodinný výlet můžete zavítat také do oblíbené zoologické zahrady v Ostravě. Expozice, jako Pavilon evoluce, Čitván, Tanganika, malá Amazonie, Papua a také Pavilon primátů či slonů, čekají na vaši návštěvu. Je zde také botanická zahrada.

Ve všech těchto i dalších zahradách se můžete zapojit do charitativních akcí, přispět na zvířata či si je „adoptovat“, účastnit se jejich krmení a komentovaných prohlídek. K dispozici je spousta atrakcí pro děti a pořádá se zde nespočet sezónních akcí pro celou rodinu.

Další zoologické zahrady, které můžete navštívit v letních i zimních měsících a udělat tak radost sobě i dětem:
ZOO Brno, ZOO Dvůr Králové nad Labem, zoopark Chomutov, ZOO Liberec, ZOO Ústí nad Labem, ZOO Plzeň, ZOO Hluboká nad Vltavou, zoopark Vyškov a mnoho dalších.