Nezbytné příslušenství k vašemu bazénu

Není toho málo, co si takový čerstvý majitel zahradního bazénu musí pořídit, aby se o vodu v nádrži zvládnul náležitě postarat. Jak je ovšem vidět z toho, jak zahradní bazény na zahradách přibývají doslova jako houby po dešti, tak se nejedná o významnou překážku v pořízení bazénu a každý si veškeré potřebné postupy údržby bazénové vody brzy osvojí.
Na začátku je proto důležité si uvědomit, že pořízením bazénové nádrže to celé jenom začíná a rozhodně nekončí. I když si pořídíte ten nejmenší nafukovací dětský bazének, tak o něj budete muset pečovat minimálně tím, že do něj čas od času vhodíte nějakou tu desinfekční chlorovou tabletu. V opačném případě jej budete muset den co den napouštět, aby voda nebyla znečištěná a závadná pro koupání.
nerezové schody.jpg

A je jasné, že většina lidí si pořizuje svůj vlastní bazén proto, aby měli koupání vždy po ruce, aby měli při koupání své soukromí a také, aby měli jistotu, že jejich koupání bude bezpečné čili zdravotně nezávadné.
Ať si však pořídíte, jakýkoli bazén chcete, o libovolných rozměrech, zemní či nadzemní, tak si k němu vždy budete muset opatřit také nezbytné příslušenství k bazénu.
sluneční klobouk.jpg

K základnímu vybavení, které nesmí nikdo pominout, patří pomocníci, kteří vám usnadní péči o bazénovou vodu, respektive zajistí to, abyste svou nádrž nemuseli v průběhu koupací sezóny ani jednou vypustit. Takovou hlavní mechanickou zábranou proti znečištění je jistě krycí bazénová plachta a o průběžné čištění vody se postará bazénová filtrace, kterou můžete pominout pouze v těch nejmenších bazéncích, kam se zpravidla vejdou jen malé děti a vody je v nich po kolena. Všude jinde je kvalitní filtrace nezbytná. Nicméně velice hodit se vám budou také hladinové a dnové síťky, vysavače, plováky nebo třeba takový teploměr. Tím však výčet zdaleka nekončí, naopak zde je teprve začátek další velké kapitoly pod souhrnným označením bazénová chemie.