Kde vzít motivaci k hubnutí?

K tomu, abyste zatočili s nadbytečnými kilogramy nadváhy potřebujete dospět ke správnému rozhodnutí!

A získat také motivaci, bez motivace to půjde horko těžko. Jedním z motivačních prostředků může být zjištění vašeho Bmi výpočet Bmikalkulačka Body Mass Indexu, je to jakási pomůcka či vodítko, kterým směrem byste se měli ubírat. Na základě vámi udaných údajů vám kalkulátor vypočte vaše BMI, to znamená Index tělesné hmotnosti.

návod hubnout

Tento indikátor umí vypočítat index normální tělesné hmotnosti, ale to asi nebude váš problém, když čtete tento článek. Také si umí poradit i s podváhou, nadváhou i obezitou. Říkáte si, že to pro vás možná nebude zrovna motivační, ale demotivační, když uvidíte číslo vaší nadváhy?

Na to máme jednu odpověď. Pokud chcete být zdraví a dožít se vašich vnoučat, jednou už začít musíte. A BMI index vám může tuto cestu za zdravím dokonce i odstartovat, jen je třeba už se konečně jednou a provždy zbavit neustálých výmluv a říci si, co vlastně chci.

přemýšlení rozhodnutí

Je to jednoduché. Chcete zhubnout? Pak hubněte! Ale počítejte s tím, že u hubnutí si prostě budete muset zakázat alkohol, hranolky, buřty a anglickou slaninu. Abyste viděli výsledky, musíte pro to také něco udělat! Samy nepřijdou. A díky vám a vašemu rozhodnutí přijdou, jen je důležité vytrvat a když už se vám podaří zhubnout, ještě důležitější je – si váhu udržet. Jakmile se vrátíte k vašemu původnímu stylu života, který vás přivedl do těžké obezity – je nasnadě, že se kilogramy opět vrátí zpátky. Je to přece logické. Úhel odrazu je roven úhlu dopadu.

Ale když si udržíte „nový a zdravý životní styl“, který jste odstartovali pohledem na vaše BMI, nebude docházet k „jojo efektu“, protože to tělu prostě nedovolíte. Hubnutí je o novém pohledu na život, na vaše návyky, na složení stravy a někdy také vede ke zvýšenému pohybu, který není nikdy na škodu.