Je nutná pravidelná revize elektrického kotle?

Jedním ze základních požadavků na bydlení v naší zemi je, aby daný dům či byt bylo možné vytápět. A je to pochopitelné, když si uvědomíme, jak nízkých teplot se můžeme v zimě dočkat. Samozřejmě že tedy chceme, aby nám doma bylo i v tomto ročním období příjemně.

To však přináší otázku, jakým způsobem budeme toto vytápění realizovat. Možností je hned několik, a jejich výběr záleží na mnoha faktorech.

elektrikar2

Poměrně často je využívané plynové topení. Najdeme jej především v panelových domech, ale leckdy se pro něj rozhodnou i majitelé těch rodinných. Je totiž snadné na instalaci i na údržbu, a navíc není potřeba se o nic starat.

Avšak je jasné, že jak ceny plynu stoupají, snažíme se najít levnější variantu. Proto mnozí vytápí svůj domov pomocí kotle na pevná paliva. Ten by samozřejmě nešel použít v paneláku, a tak je výsadou rodinných domů. Jako palivo je zde možné použít uhlí či dřevo. Nevýhodou pak je, že je potřeba kotel pravidelně čistit, a navíc nesmíme zapomenout přikládat.

Jinou možností, která si získává stále větší oblibu, jsou elektrické kotle. Jedná se v podstatě o klasický kotel, ovšem s tím rozdílem, že jej místo pevných paliv pohání elektřina. Má výhodu v tom, že není potřeba starat se o přikládání, ani nepotřebuje tolik péče.

elektrikar4

I přesto nám při jeho koupi kladou na srdce, že pravidelná odborná revize elektrického kotle je takřka nezbytná. Mnoho lidí to však ignoruje. Přeci jen, tento typ zařízení obvykle vydrží pracovat dlouho, aniž by se nějak poškodil.

Problém je však v tom, že když už se poškodí, následky bývají tragické. Je potřeba si uvědomit, že je obvykle umístěn mimo naše zraky, někde stranou. Proto si nemusíme hned všimnout, že je něco špatně. Pak, když vypukne například požár, je už pozdě.

I proto bychom pravidelné prohlídky neměli ignorovat. Následky totiž mohou být mnohem, mnohem horší.