Havarijní služby voda, topení, plyn jsou k dispozici 24 hodin denně

Havárie je slovo, které neradi slýcháme, zvláště tehdy, dotýká-li se nás přímým způsobem. Musí se urgentně řešit, mívá nejvyšší prioritu a do pozadí ustupují naše oblíbené činnosti, trávené ve volném čase. Nehody tohoto typu mohou postihnout každého z nás, týká se to i technického vybavení domácnosti, tedy elektrických rozvodů, topných systémů, rozvodů vody a kanalizace.

instalatérské práce

Havarijní služby Kanalizace instalatéři – tedy voda – topení – plyn jsou v provozu 24 hodin denně a jsou připraveny k výjezdu v podstatě kdykoli. Na zvážení je vždy pochopitelně naléhavost vzniklé situace, kterou je možné buď o několik hodin či dní odložit, anebo ji řešit operativně v co nejkratší době. K těm naléhavým patří zejména úniky plynu a vody z vodovodního potrubí.

umývání rukou

K takovým situacím naštěstí dochází zřídka, i když se samozřejmě vyplatí mít při ruce telefonní číslo havarijní služby, podobně jako míváme v telefonu uloženy tísňové linky lékařské služby, hasičů a policie. Častější nehody vznikají v souvislosti s poruchami na rozvodech vody a armaturách v bytech, s problémy souvisejícími s provozem plynových spotřebičů, s topnými systémy a s ucpávkami kanalizace.

Na co se vás bude technik ptát

V první řadě musíte vysvětlit, o jakou závadu se jedná, a zda je skutečně naléhavé řešit ji ihned. V některých situacích lze např. uzavřít hlavní uzávěr vody a počkat do druhého dne, plynové kotle lze v zimě teplejším počasí na několik hodin odstavit, ucpávky kanalizace také mohou pár hodin počkat.

Měli byste také uvést, o jaký objekt se jedná, zda jde o rodinný dům, rekreační nemovitost v chatové oblasti, bytový dům na sídlišti, kde jsou společné stoupačky pro vodovodní rozvody a kanalizaci atd. Jakým způsobem je u vás řešeno vytápění, zda jde o topení v podlaze, radiátory nebo lokální topidla. Buďte také připraveni na to, že u havarijních výjezdů zejména v noci a víkendech či svátcích jsou započítány příplatky.