Dopřejte svému tělu dostatek minerálů

Hořčík patří mezi nejdůležitější minerály, které naše tělo nezbytně potřebuje. Tento prvek řídí činnost nervové soustavy, svaloviny, ale zapojuje se také do spousty důležitých procesů v lidském organismus, jako je například udržování elektrolytické rovnováhy, syntéza bílkovin nebo třeba hospodaření s energií.
tablety v růžovém kelímku
Na co může hořčík pomoci?
Určitě jste už někdy zaslechli to, že většina populace trpí nedostatkem tohoto důležitého prvku. Ano, opravdu je to tak, magnesium bývá velmi problémové, proto je dost možné, že i vy patříte mezi tu skupinu lidí, která by se měla o zvýšený příjem aktivně zajímat. Jak se vůbec nedostatek projeví? Jaké jsou nečastější příznaky toho, že vašemu organismu chybí tento nepostradatelný ion?
běžec na silnici

Únava – snažíte si dopřávat alespoň sedm hodin spánku denně, ale i tak máte pocit, že jste neustále unavení? Nedostatek magnesia může být příčinou, která by mohla váš problém s únavou během dne efektivně odstranit.
Křeče – trápí vás zejména v noci, ale i přes den, nepříjemné křeče do nohou či do rukou? Deficit hořčíku se projevuje přesně tímto způsobem. Zatočte díky doplňování tohoto iontu s bolestivými křečemi.
Poruchy nervové soustavy – máte stresové období, musíte v práci podávat těžké výkony, jste neustále v tenzi a nevíte, co první? Magnesium vás pomůže uvolnit, zkoordinovat vaši nervovou soustavu a postarat se o to, abyste se zase cítili dobře.

Vyberte tu nejlepší formu
Pokud jste si někdy šli koupit hořčík do lékárny, tak jste určitě postřehli rozsáhlou nabídku, která zahrnuje různé formy. Citrát, bisglycinát, laktát a podobně, co z toho je však pro vás nejlepší? Mezi nejoblíbenější formy patří rozhodně hořčík citrát, protože právě tato forma je dobře vstřebatelná, ale zároveň nenáročná na výrobu, takže je i cenově dostupná. Ještě lepší dostupnost vám nabídne bisglycinát, avšak tady se již pohybuje v mnohem vyšších částkách.