Je nejvyšší čas uložit bazén k zimnímu spánku

Jestliže právě zvažujete zazimování bazénu, tak jste na té nejlepší cestě ušetřit nemalé finanční prostředky za nové napuštění vaší nádrže v příštím roce. A je jasné, že čím větší má vaše nádrž objem, tím více se vám toto praktické opatření vyplatí. Navíc úsilí, které tomuto kroku věnujete navíc v tomto roce, se vám vrátí v podobě napuštěné nádrže v roce příštím. Proto hurá do toho, nejedná se o nic složitého!

ledovec

Ideální bude, pokud si celý proces zazimování bazénu krok za krokem najdete na internetu v podobě návodu na uložení bazénu k zimnímu spánku. Ač vám to třeba na poprvé bude připadat složité, nenechte se odradit a směle se do všeho pusťte, uvidíte, že příště už vám tato práce půjde sama od ruky.

Navíc, značnou část postupu tvoří kroky, na které jste už dávno navyklí při běžné péči o kvalitu vody v nádrži, takže je máte zautomatizované a nezaberou vám příliš mnoho času. Nejprve byste tedy měli udělat to, co jste prováděli pravidelně po celou koupací sezónu – a to ošetřit vodu v nádrži tak, aby dosahovala té nejlepší možné kvality. Voda v bazénu před uložením na zimu by měla být dokonale čistá a neměla by obsahovat žádné znečištění.

struktura

Ovšem mimo odstranění nečistot ve všech možných podobách byste se měli ujistit také o ideální koncentraci aktivní látky a optimální hodnotě pH. Poté budete potřebovat speciální přípravek zazimovač, který rozptýlíte do vody v nádrži, a který se postará o její stabilizaci v době zazimování. Pro vyloučení možnosti poškození nádrže ledem byste do vody měli vložit dilatační plováky anebo alespoň provizorní PET láhve částečně naplněné pískem. Poté už stačí odpojit, vyčistit a uložit veškeré bazénové příslušenství a bazén bezpečně a pevně zakrýt plachtou.
Jak je tedy vidět, jedná se o proces, který jistě hravě zvládnete i vy, případně si jej můžete objednat u specializované firmy.