Dětské kočárky pro bezpečné cestování

Existenci dětských kočárků uvítá každá maminka. Pokládá do jejich útrob své ratolesti s vědomím, že tu budou uložené v bezpečí, a vydává se s nimi na pochůzky městem, případně do venkovských ulic. Jízda s kočárkem bývá spojována s nakupováním, což je pochopitelně logické. Kojence a batolata nemůžete doma nechávat samotné, snad jen tehdy, je-li doma přítomen někdo jiný, kdo zodpovědně děti ohlídá, takže nákup s kočárkem patří velmi často k běžným rutinním, někdy dokonce každodenním úkonům.

dětský kočárek

Kočárky Riko basic však nejsou určené pouze pro jízdu po chodníku, s cílem skončit v místní samoobsluze, výrobce pomýšlel i na to, že se s nimi bude cestovat mnohem dál.

Kočárek trojkombinace – pro každého, kdo se častěji pohybuje v terénu osobní autem, jsou určené tzv. trojkombinace, což jsou kočárky ve dvou variantách hluboké a sportovní verze, doplněné autosedačkou. Celý komplet pak naložíte do auta a vydáte se s ním třeba na výlet do přírody nebo na dovolenou. Venku se pak můžete pohybovat se sportovní verzí kočárku i v obtížnějším terénu, jako jsou prudší stoupání, lesní a polní cesty, štěrkový terén atp.

kočárek pro děti

Bezpečí pro děti – i v náročnějším terénu, kdy se momentálně nepohybujete po rovném asfaltovém chodníku, musí být děti v bezpečí, kočárky mají důkladné polstrování, stříšku, moskytiéru proti hmyzu, pláštěnku a především dobře odpružený podvozek a pevná velká kola, s nimiž se lépe manipuluje na jakémkoli povrchu, než např. s kočárky typu golfek. Velkou výhodou kočárků Riko je také spojená rukojeť, s níž se bezpečně kočárek ovládá jen jednou rukou.

Úložný prostor – u kočárků je pomýšleno i na bezpečné ukládání předmětů, které jsou zapotřebí pro zajištění stravy a náhradních plenek mimo domov, a také samozřejmě na uložení nakoupeného zboží z obchodů. Kočárek pro děti se pak stává jakýmsi pomyslným nákladním automobilem, který se může pohybovat i v náročnějším terénu.